EMLAK PROF Sistemi;

Sizler için kendi portföyleri ve bölgedeki yüzlerce danışmanın portföyünü inceler, en uygununu tespit eder kısa sürede satar.

Aradığınız gayrimenkule ulaşmak için;

0
Aracılık Edilen Gayrimenkul
0
Partner Emlak Firması
0
Emlak Danışmanı

BİZ KİMİZ;

Emlakprof hızla büyüyen küresel emlak piyasasında kaliteli hizmete önem veren emlak aracılık ve proje geliştirme firmasıdır. Yeni çağın pazarlama trendlerine ayak uyduran deneyimli çalışanları, ulusal ve uluslararası pazardaki iş ortaklarıyla Antalya’da gayrimenkul yatırımı dendiğinde öne çıkan firmalardandır.

VİTRİN;

EKİBİMİZ;

ZAFER KANDEMİR

Owner & Broker

AHMET ÖZGÜR

Proje Satış Direktörü

SİDAL YAŞAR

Proje Satış Müdürü

BİRCE KANDEMİR

Proje Sorumlusu

ECE ÜSTÜNDAĞ

Proje Sorumlusu

ALİCAN AS

Ofis Müdürü

DERYA ÇAĞLAYAN

Emlak Danışmanı

AHMET EPÇAÇAN

Emlak Danışmanı

SEVİLAY YILMAZ

Emlak Danışmanı

ECEM ANGİT

Dijital Pazarlama Uzmanı

SAMİRA SAEİDİ

Emlak Danışmanı

SOSYAL MEDYA;

KILAVUZ;

Ev satın alma işlemlerinde tüm süreci mevzuatlara uygun şekilde ilerletmek gerekir. Usulsüzlükler ileride alıcı ve satıcıların başına dert olabilir. Bu nedenle tapu dairesinde gerçekleştireceğiniz işlemlerde mevzuatlara uyulması şarttır.
Ev satın alım işlemlerinde hem alıcı hem de satıcı, belli miktarda tapu harcı ödemektedir (Bu uygulama şehirlere göre adeten değişiklik göstererek alıcıya yüklenebilmektedir). Bu tapu harcı, rayiç bedel ya da satış bedeli üzerinden hesaplanmaktadır.
Ev fiyatının yüksek belirlenmesine rağmen tapu harcını, olması gerekenden daha az ödemek için satış bedelini düşük göstermek, yasalara uygun bir hareket olarak görülmemektedir. Tapu dairesinde harç belirlenirken rayiç bedel ya da satış bedelinin hangisi yüksekse o seçilir. Satış bedeli, rayiç bedelden düşük olamaz. Bu nedenle düşük gösterilmesi durumunda satış bedeli, rayiç bedele eşit kabul edilir.
Maliye Bakanlığı, olası vergi kaçaklarını önlemek adına bu tür durumları ayrıntılı bir şekilde incelemektedir. Bu tarz usulsüzlükler tespit edilirse de hem alıcıya hem de satıcıya para cezası verilmektedir.
Tapu harcını az ödemek için satış bedelini daha düşük göstermenin yol açtığı başka bir sorun daha bulunmaktadır. Ev, satın alındıktan sonra beş yıl içinde satılırsa Gayrimenkul Değer Artış Vergisi’ne tabi olunur. Bu da satış bedeli üzerinden vergi ödenmesine yol açar.

Bir satış anlaşması yapmadan önce muhattabın gayrimenkulün sahibi veya vekili olduğundan emin olmak ve üzerinde şerh-ipotek gibi satışa engel durumların olmadığını evrak üzerinde görmek gerekmektedir. İlaveten yapı kullanma izin belgesi veya genel iskan belgesi olup olmadığı ve blok- daire numarasının kontrolüde doğru bir araştırma olacaktır.

Satın almayı planladığımız arsa eğer imarlı ise mevcut imar durumunu öğrenmek için bağlı bulunduğu belediyede harita-çap servisinden emsal bilgilerini alarak bir mimar tarafından üzerinde yapılabilecek inşaat alanı hesaplaması yaptırılabilir. İnşaat yasağı olması durumunda yine bu bilgiyi ve sebebini harita-çap servisinden öğrenebilirsiniz. Satın almayı düşündüğünüz arsanın emsal alanının tamamını kullanabilmek için yan parsellerin yaklaşma mesafeleri, arsanın sokak-caddeye cephesi gibi konularda çok büyük önem arz etmektedir. Bu sebeple alım işlemine geçmeden önce profesyonel bir yardım almakta doğru olacaktır.

Ticari gayrimenkullerde kıymete konu esas alan zemin oturum alanı olduğu için genelde proje dışı büyütmeler söz konusu olabilmektedir. Öncelikle proje incelemesi yapıldıktan sonra arter üzerindeki boş işyerleri ve kira bedelleri ile en son kiraya verilenlerin kira bedelleri araştırması yapılmalıdır. Mevcutta kiracı var ise kira kontratı ve banka hesap detayı incelemesi doğru olacaktır.

Yatırım, belirli bir kaynağın gelir sağlamak amacıyla kalıcı bir biçimde kullanılmasıdır. Yatırım harcamasının sonucunda ortaya çıkan yatırım, orta ve uzun dönemde getiri sağlamaya devam eder. Yapılacak olan yatırımda beklentiyle doğru orantılı olarak yönlendirilmesi ve yönetilmesi profesyonel gayrimenkul danışmanlarının işidir.

Mortgage bankaların başta konut olmak üzere bir mal satın almak isteyenlere ipotek karşılığında sunmuş olduğu kredi türüdür. Türkiye’de sadece konut için kullanılan mortgage sistemi sayesinde ; ödeme seçenekleri ve faiz oranları ile kolay bir şekilde ev sahibi olunabilmektedir.

Alıcı için alım satımlarda tapu harcı ve döner sermaye haricinde bir masraf bulunmamaktadır. Satıcının satıştan önce deprem sigortası yaptırması ve sene sonuna kadarki belediye vergilerini ödemesi gerekmektedir.

Satılacak mülkün satış değerine etki edecek olumlu ve olumsuz faktörler belirlenerek olumsuz faktörleri ortadan kaldırmak gerekmektedir.

Örneğin;

Bina girişinde rastgele yapıştırılmış reklam-tanıtım yazıları ile amatörce yazılmış yönetim bildirileri.

Bina girişinde ve katlardaki dağınıklık ve varsa çöpler.

Arızalı bir bina giriş kapısı gibi…

Daire içerisinde sunum yapılacağında ortalığın dağınıklığı, kalabalık bir kaşılama oluşu muhtemel alıcıların kafasını karıştıracaktır.

Dairenin havasız oluşu, yeterli aydınlığa sahip olmaması.

Bunlara benzer dikkat edilmesi gereken onlarca durum hakkında profesyonel gayrimenkul danışmanları pazarlama stratejilerini belirlerken alıcılarıda bilgilendirir.

Doğru fiyattan pazara çıkmak ilk ve gerçek alıcıları kaçırmamak adına önemli olduğu için bölgede son satılan ve satışta olan gayrimenkullerle ilgili bilgi edinmemiz gerekmektedir.

İyi bir sunum, profesyonel fotoğraf ve video çekimleri  dairenin satışını hızlandıracak bilgiler ilanlarda müşterilere aktarılmalıdır.

Gayrimenkul sahipleri bölgede satışta başarılı gayrimenkul danışmanlarını tespit edemeyeceği ve tek tek hepsine bilgi veremeyeceği için profesyonel bir gayrimenkul danışmanıyla çalışmak hepsine ulaşma imkanı sağlayacaktır.

Sizler için vereceğimiz hizmetleri belirtmek ve dairenizin gerçek değerini belirlemek adına sizin için çalışmaya hazırız.

Gayrimenkulünüzün satışı için
destek alın !

Lütfen formu doldurun, kısa süre içinde size geri dönelim.

İletişim